Iki festivalio Birštone – 5 savaitės!

Jau po 5 savaičių, rugsėjo 8-9 dienomis Birštone vyks diskusijų festivalis „Būtent!“ 

Festivalis, įkvėptas sėkmingų pavyzdžių Švedijoje ir Latvijoje, Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. 

Per dvi dienas Birštone kalbės apie 200 pranešėjų.

Įvyks apie 50 renginių: diskusijų, pokalbių šou, vienasmenių pranešimų, pramoginių renginių visai šeimai.

Visi besidomintys kviečiami jau dabar planuoti išvyką į Birštoną ir registruotis

Pagrindiniai keturi organizatoriai – tarp jų ir Atviros Lietuvos fondas – kartu su partneriais siekia atitikti įvairiausius atvyksiančių dalyvių poreikius ir visus svetingai priimti.

ALF kartu su Vilniaus politikos analizės institutu ir kitais partneriais ruošia 14 renginių. Jų temos ir dalyviai kiekvieną penktadienį pristatomi ALF Facebook paskyroje.

Informaciją nuolat atnaujina www.olf.lt ir specialus tinklalapis www.diskusijufestivalis.lt.

Yra ir daug kitų informacijos šaltinių: Šiaurės ministrų tarybos ir Britų tarybos biurai Lietuvoje, kiti pagrindiniai organizatoriai, partneriai, bendrakūrėjai. Net keliasdešimt organizacijų bendradarbiauja, kurdamos šią demokratijos, tolerancijos ir žodžio laisvės šventę.

ALF kviečia sekti festivalio naujienas ir planuoti savaitgalio išvyką į Birštoną, kur susitiks Lietuvos ateičiai neabejingi bendraminčiai.

Pasak Britų tarybos Lietuvos biuro direktoriaus dr. Artūro Vasiliausko, asmenų, bendruomenių ir socialinių grupių savitarpio pasitikėjimas bei supratimas yra atsparios pilietinės visuomenės pagrindas.

„Lietuvoje po valstybingumo atkūrimo diskusijų kultūra tikrai išaugo, nors iki šiol ne visada išklausome kitą pusę iki galo“, – sako A. Vasiliauskas.

„Diskusijų festivalis bus pakantumo šventė, kurioje ne tik išsakysime įvairias, dažnai priešingas nuomones, bet ir išgirsime kitus, pamėginsime susivokti, kokios vertybės gali mus jungti.“

Dr. A. Vasiliauskas. „Būtent!“ nuotr.

„Norėčiau, kd festivalis taptų erdve kritiškai mąstantiems, veikliems žmonėms, idėjų mainams ir polilogo kultūros puoselėjimui. Gal festivalyje pagaliau suformuotume vieningos Lietuvos ateities viziją? Ji turėtų aprėpti skirtingus požiūrius ir pažiūras,“ – sako ALF vadovė Sandra Adomavičiūtė.

„Gal festivalyje pagaliau suformuotume Lietuvos ateities viziją? Ji turėtų aprėpti skirtingus požiūrius ir pažiūras.“

Ji ragina būti atviresniais ir drąsiau tartis, aktyviau kalbėtis.

„Ypač laukiame dalyvių, kurie drįs kelti nebūtinai patogius klausimus, atverti aštrias temas ir atkakliai siekti diskusijos.

Jei ne per renginius (kurių trukmė ribota), tai tarp jų kiekvienas spės užkalbinti patikusį pranešėją.“

ALF vadovė S. Adomavičiūtė.

Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėjas Martynas Snieganas pabrėžia, kad diskusijų meno galima išmokti: svarbiausia – pagarba pašnekovui, įsiklausymas į kito nuomonę, gebėjimas pažvelgti iš kitos perspektyvos.

„Dialogo kultūroje svarbiausia – ne įveikti oponentą,  o suprasti savo ir jo požiūrių skirtumus, bandyti pateikti argumentuotą nuomonę. Tačiau tai nereiškia, kad diskusija turi būti prėska.“

„Turime galimybę plėtoti dialogo kultūrą, kurioje svarbiausia yra ne įveikti oponentą,  o suprasti savo ir jo požiūrių skirtumus, bandyti pateikti argumentuotą nuomonę“, – sako M. Snieganas.

„Tačiau tai nereiškia, kad diskusija turėtų būti prėska, be ironijos ar šmaikštumo“, – priduria jis.

Tad besidžiaugdami vasara jau dabar planuokime ją… pratęsti.

Rugsėjo 8-9 dienomis susitikime Birštone, viename gražiausių Lietuvos kampelių, gamtos apsuptyje atsinaujinusiame mieste.

Festivalio iniciatoriai, pagrindiniai organizatoriai ir rengėjai.