Festivalyje „Būtent!“ Birštone laukiama visa Lietuva

Į rugsėjo 7 – 8 dienomis Birštone vyksiantį visiškai nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ jo lankytojai iš Vilniaus, Kauno ir Marijampolės galės atvykti autobusais perpus pigiau – tuo pasirūpins keleivių pervežimo įmonė „Kautra“. Taip pat pirmąją festivalio dieną, Atviros Lietuvos fondo (vieno iš festivalio partnerių), OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro kvietimu į diskusijų šventę atvyks šeši autobusai iš 6 Vilniaus apskrities savivaldybių – Elektrėnų, Trakų, Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės. 240 žmonių: jaunimas, savivaldybių tarybų ir administracijų darbuotojai į Birštoną atvyksta pratęsdami programą, skirtą įgalinti jaunimą pilietiškai mąstyti.

Birštone regionų jaunimui ir juos lydintiems savivaldybių atstovams yra paruošta puiki programa, bus aptartas minėtose savivaldybėse vykstantis jaunimo pilietiškumą ugdantis projektas „Aš irgi sprendžiu!”, vyks patyriminis kortų turnyras. Vėliau regionų atstovai bus kviečiami laisvai patyrinėti idėjų erdves diskusijų festivalyje, pasisemti požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių mąstymo, o jaunimo darbuotojų lauks kūrybinis – motyvacinis susitikimas su aktoriumi Giedriumi Savicku. Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis.

Jaunimo atsiliepimai apie festivalį:

Praėjusiais metais į diskusijų festivalį Atviros Lietuvos fondo kvietimu keliavo jaunimas iš Lentvario, Lavoriškių, Vievio ir Švenčionėlių. Jaunimas apie viešnagę festivalyje liudijo:„ Išsinešiau ne tik daug gerų emocijų, naujų žinių bei pažinčių, bet ir daug motyvacijos visiems mokslo metams!“ Viltė, 18 m. „Buvo neįtikėtinai gera patirtis, manau, kad kiekvienam verta čia atvykti! Dalyvaudama šiame festivalyje įgijau naujų žinių, dalyvavau diskusijose, proto mūšiuose, susipažinau su naujais įkvepiančiais žmonėmis bei svarbiausia – įgijau motyvacijos siekti savo tikslų.“ Alvita 18 m. „Geriausiai paleistas laikas mano gyvenime! Sutikau daug bendraminčių ,išplėčiau akiratį. Kiekvienam moksleiviui siūlau nuvykti į šį festivalį!“ Augustina, 16 m.

„Jaunimui verta aplankyti šį festivalį dėl čia esančios pozityvios nuotaikos, galimybės susipažinti su organizacijomis ir jų veikla, pabendrauti su žmonėmis iš skirtingų savivaldybių, išklausyti įdomių dalyvių paskaitų. Čia gali suprasti, jog sprendimai priimami ne tik valdininkų kabinete, tačiau prie jų galime ir turime galimybę prisidėti kiekvienas. Kurkime gražesnę Lietuvą drauge.“ Lukas, 18 m.

Keletas praktinių patarimų vykstant į festivalį:

Palikite automobilius namuose. „Kautros“ autobusai Vilniaus, Kauno ir Marijampolės gyventojus bei svečius į festivalį „Būtent!“ Birštone atveš pigiau – kelionės bilietams taikoma 55 proc. nuolaida. Speciali renginio nuolaida bus pritaikyta bilietus perkant internetu ir įvedant nuolaidos kodą.

Pasirūpinkite nakvyne jau dabar. Šiuo metu Birštone daugiau nei 80 proc. apgyvendinimo vietų festivalio metu jau yra rezervuota, tad nakvynę planuojantys „Būtent!” lankytojai šio klausimo turėtų neatidėlioti. Ar važiuojate vieni, ar su didele šeima – visiems festivalio dalyviams sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“, sanatorijos „Eglė“ ir „Tulpė“, viešbutis ir SPA centras „Royal SPA Residence“ taiko 10 proc. nuolaidą apgyvendinimui su kodu BŪTENT. Be to, „Eglės“ ir „Vytautas mineral SPA“ svečiai į miesto centrą galės vykti jų elektromobiliais.

Suplanuokite lengvą pasivaikščiojimą. Bet kurį tašką pėsčiomis Birštone galima pasiekti per 10 minučių, todėl festivalio svečiams, į renginį vykstantiems automobiliais, organizatoriai ir kurorto šeimininkai pataria juos palikti erdviose automobilių stovėjimo aikštelėse, įkurtose vos tik įvažiavus į Birštoną. Vytauto parką, kuriame vyks renginys, patogiai pasieksite pėsčiomis, pakeliui prasimankštinsite ir susipažinsite su kurortu bei jo aplinka, juolab, kad meteorologai žada gerą orą.

Susipažinkite su programa. Dvi festivalio „Būtent!“ dienos lankytojams siūlo per 90 nemokamų renginių ir diskusijų, kuriose dalyvaus daugiau nei 300 įvairių sričių atstovų. Pasirinkti dominančias diskusijas ir rūpimas temas galite susipažindami su festivalio „Būtent!“ diskusijų programa. Festivalio partnerių erdvėse vyks aktyvios pramoginės veiklos, kurios papildys pagrindinę diskusijų programą. Šių metų festivalio programos naujovė – 4 pilno metro ir 5 trumpametražiai filmai kino mėgėjams. O kiekvieną intensyvių diskusijų festivalio dieną vainikuos koncertas – renginyje svečiuosis tik gyvai grojančios grupės „Subtilu-Z“ ir „Saulės kliošas“.

Negalite dalyvauti? Stebėkite festivalio „Būtent!“ diskusijas savo ekranuose. Dalis festivalio diskusijų bus tiesiogiai transliuojama festivalio informacinių partnerių „Delfi“ ir „LRT“ eteryje.

Apie diskusijų festivalį „Būtent!“

Rugsėjo 7-8 d. Birštone vykstantis diskusijų festivalis „Būtent!“ Lietuvoje organizuojamas antrą kartą. Vienas iš festivalio tikslų – parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Festivalio organizatoriai pernai sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kuria prisidedama prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdoma diskusijų ir įsiklausymo kultūra, tolerancija kitai nuomonei ar požiūriui. Festivalio iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje bei kitose Skandinavijos šalyse.

 

 

Rėmėjai ir partneriai