Širvintose išsipildys veiklių moksleivių vizijos

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Motfestas“ – motyvacinis mini festivalis jaunimui Širvintose – ši idėja nurungusi stiprias konkurencingas vizijas tapo jaunimo „Veiksmo dienos“ Širvintose nugalėtoja. Veiklus Širvintų jaunimas šią viziją sukūrė pastūmėtas noro dalyvauti „Studfeste“ Kauno Žalgirio arenoje. Galvodami, kad į šį didžiausią jaunimo karjeros festivalį nepavyks nuvykti, jaunuoliai nutarė supaprastintą idėją perkelti į Širvintas. Tačiau Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, kuri moderavo finalinį moksleivių idėjų varžybų etapą, nustebinta jaunimo entuziazmo pažadėjo, kad miesto savivaldybė ne tik finansuos jaunimo idėjos realizavimą Širvintose, bet ir suteiks galimybę visai kūrusiai komandai išvykti į svajonių festivalį Kaune.

Spalio 10 dieną nuo 8 ryto iki 8 vakaro Širvintų savivaldybės valdininkų kabinetuose buvo įsikūrusios šešios moksleivių komandos iš 4 miesto ir aplinkinių miestelių mokyklų. Jaunimo užimtumo ir sveikos gyvensenos temomis moksleiviai kūrė idėjas, kurias norėtų matyti įgyvendintas Širvintose ar greta esančiuose Musninkuose. Proceso metu 70 moksleivių buvo susitikę su savivaldybės tarybos nariais, administracijos skyrių vadovais, pateikė jiems rūpimus klausimus, išgrynino savo projekto idėją, kūrė realias paraiškas idėjos finansavimui gauti ir finaliniame susitikime varžėsi tarpusavyje dėl geriausios idėjos, kuri bus įgyvendinta iš miesto savivaldybės biudžeto.

Sveiką gyvenseną propaguosiantis, atitinkamas paskaitas ir mokymus skelbsiantis, bei sveikus užkandžius vežiosiantis autobusiukas, netradicinių sporto šakų propagavimas, nuobodžių miestelio pastatų sienų dekoravimas meno kūriniais, modernios orientacinės varžybos ir lobių atradimai mobilios aplikacijos pagalba, Musninkų jaunimo užimtumo centro, kuriame dirbtų (savanoriautų) patys moksleiviai, įkūrimas – šios moksleivių sukurtos, pristatytos ir apgintos idėjos varžėsi tarpusavyje karštoje kovoje. Paskelbus laimėjusią komandą, savivaldybės Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė skatino neprarasti užsidegimo ir kitoms komandoms, kreiptis į savivaldybę ir kartu siekti visų idėjų įgyvendinimo.

Jaunimo poreikiai miesto valdžiai tapo žinomi projekto Jaunimo „Veiksmo diena“ dėka. Tai bendras Širvintų rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas  – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą.

„Veiksmo diena“ tai jau trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą dalyvaujant sprendimų priėmimo procesuose, siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta 6 Vilniaus apskrities savivaldybėse: Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Elektrėnų bei Trakų. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6 – iose Vilniaus regiono miestelių ir jaunimo šventėse:  vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas (Kinect technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el.versija)/pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat šių miestelių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo sprendimų priėmime pavyzdys. 6 autobusais iš 6 regionų į festivalį atvyko 240 žmonių: jaunimo ir savivaldybių atstovų bei jaunimo centrų darbuotojų.

Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis.

   

Rėmėjai ir partneriai