Startavo metus laiko truksianti jaunimo pilietiškumo programa „Aš irgi sprendžiu!“

 

„Atviros Lietuvos fondas“ kartu su partneriais ir bendraminčiais – viešąja įstaiga „OSFL projektai“ ir asociacija „Pilietinių iniciatyvų centras“ – vykdo ilgalaikę jaunimo pilietiškumo ugdymo programą „Aš irgi sprendžiu!”.

Programa siekiama keisti jaunimo požiūrį į dalyvavimą viešajame valdyme: jauni žmonės skatinami domėtis politika, gimtojo miesto reikalais, informuojami apie dalyvavimą juose, ugdomos jų kompetencijos dalyvauti bei įsitraukti į viešųjų reikalų svarstymą. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis, išbandytas Lietuvoje ir užsienio šalyse, vyksta 6 Vilniaus apskrities savivaldybėse: Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Elektrėnų bei Trakų.

Etapai:

1. 2018 gegužė – 2018 m. rugsėjis. Minčių kokteilinė „Scroll your mind“ 6 – iose Vilniaus regiono miestelių šventėse: interaktyvūs žaidimai/pokalbiai jaunimui su visuomenės ir lyderiais iš šou pasaulio.  Kurk savo miesto veidą, kokio nori Tu! Jei pervedei močiutę per gatvę, ar tai reiškia, kad esi pilietiškas? Ar būti visuomeniškai aktyviu – madinga? Ką duoda aktyvesnis savo aplinkos kūrimas?

2. 2018 m. rugsėjo 7 d. Apie 300 jaunuolių iš 6 Vilniaus regiono miestų dalyvauja diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo sprendimų priėmime pavyzdys!  Patyrinėk idėjų erdves diskusijų festivalyje Birštone. Pasisemk požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių mąstymo. Š.m. rugsėjo 7 dieną važiuok kartu su mumis ir jaunimu iš įvairių miestelių, pabūk dalimi atsinaujinančios visuomenės.

„Tai vieta, iš kurios išsinešiau ne tik daug gerų emocijų, naujų žinių bei pažinčių, bet ir daug motyvacijos visiems mokslo metams! Viltė, 18 m.“
„Geriausiai praleistas laikas mano gyvenime! Sutikau daug bendraminčių, išplėčiau akiratį. Kiekvienam moksleiviui siūlau nuvykti į šį festivalį! Augustina, 16 m.“ ,,Čia gali suprasti, jog sprendimai priimami ne tik valdininkų kabinete, tačiau prie jų galime ir turime galimybę prisidėti kiekvienas. Kurkime gražesnę Lietuvą drauge.“

3. 2018 m. spalis – lapkritis. Dalyvavimas „Veiksmo dienoje“ savo miesto savivaldybėje. Galimybė kurti projektus ir išsakyti idėjas, ką norėtųsi pakeisti savo mieste. Bendradarbiaujant su savivaldybe atrinkta idėja paverčiama pokyčiu savo miestui. Dalyvauk, išsakyk, ką norėtum pakeisti savo mieste ir kartu su bendraminčiais patyrinėk, kaip galėtum tai padaryti.

4. 2018 m. lapkritis – 2019 m. lapkritis. Inovatyviausių, aktualiausių idėjų įgyvendinimas 6 miestuose Vilniaus regione. Įgyvendink savo projektą!!! Kartu su ekspertais bei komanda padaryk savo miestą atviru pokyčiams.

5. Dalinkis su kitais tuo, ką nuveikei ir sužinojai. Būk pilietišku, gyvu, aktyviu. Pradėk jau šiandien!

Projektas „Aš irgi sprendžiu!“ vykdomas pagal Lietuvos 2014 – 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ 10.1.2-ESFA-K-917 priemonę „Visuomenės nepakantumo korupcijai didinimo ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose skatinimo iniciatyvos“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis. www.esinvestijos.lt

JAUNIME IŠ ŠIRVINTŲ, ŠALČININKŲ, ŠVENČIONIŲ, UKMERGĖS, ELEKTRĖNŲ BEI TRAKŲ RAJONŲ, DALYVAUK PROJEKTE IR REGISTRUOKIS EL. PAŠTU info@olf.lt VAŽIUOTI RUGSĖJO 7 D. Į BIRŠTONĄ, DISKUSIJŲ FESTIVALĮ „BŪTENT!”

 

Rėmėjai ir partneriai