Viena naktis, viena istorija ir bendri tikslai

Laimėję jaunimo “Veiksmo dienų” geriausios idėjos finansavimą, kovo 22-23 d.  Rūdiškių gimnazijos seniūnų sueiga įgyvendino projektą „Pelėdos“.  Tai buvo naktis mokykloje, neįprasta tuo, jog 5 skirtingų gimnazijų mokiniai leido naktį kartu vienoje mokykloje. Tai buvo idėja, orientuota į Trakų rajono jaunimo vienijimą. Viena naktis, viena istorija ir bendri tikslai.

Beveik 50 dalyvių iš 5 rajono mokyklų – atstovai iš Lentvario Motiejaus Šimelionio, Trakų Vytauto Didžiojo, Onuškio Donato Malinausko, Aukštadvario bei, žinoma, Rūdiškių gimnazijų – kovo 22-ąją buvo pasiryžę nemiegoti.

Jaunimui įsikūrus mokykloje buvo išdalintos mėlynos ir raudonos apyrankės, kurios vėliau subūrė dalyvius į dvi grupes. Pirmoje vakaro dalyje moksleiviai žaidė susipažinimo žaidimus; kiekvienas dalyvis sakė savo vardą ir rodė judesį, atspindintį, koks jis yra, o visi likusieji turėjo vienu metu jį pakartoti. Žaidimui pasibaigus, visi dalyviai vakarieniavo, o po to prasidėjo mokymų maratonas – kiekvienas rinkosi tarp Brigitos Baškevičiūtės, Gintarės Joteikaitės ir Mantauto Ruzo workshop‘ų. Šiuose užsiėmimuose Trakų rajono jaunimas sužinojo daugiau apie savanorystę, karjerą, jaunimo galimybes ir išgvildeno jaunimui aktualią maišto temą. Po mokymų vyko diskusija „Ką galime kartu?“. Diskusijos tikslas – įkvėpti rajono jaunimą veikti. Prieš diskusiją dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes, kiekviena grupė turėjo atsakyti į pagrindinį diskusijos klausimą. Dauguma dalyvių minėjo „Pelėdų“ projekto tąsą, matė galimybę organizuoti tokį projektą savo mokyklose. Po diskusijos prasidėjo laisvas laikas, kurio metu dalyviai patys galėjo nuspręsti, ką veikti. Tą naktį gyvenimas Rūdiškių gimnazijoje virte virė – bene visą naktį dalyviai žaidė stalo žaidimus, tinklinį, žiūrėjo filmus, šoko, dainavo ir, žinoma, diskutavo.

Išaušus rytui, jaunuoliai nebuvo itin mieguisti – kupini energijos kėlėsi anksti ir ėmė inicijuoti veiklas. Po bendrų pusryčių apibendrino projektą. Svarbiausia buvo atsakyti į klausimą „Ką galime kartu?“ Pasidalinę į šešias komandas surašė veiklas, kurias norėtų nuveikti kartu. Nebuvo lengva, nes teko laikytis vienos taisyklės – išklausyti kiekvieną rate sėdintįjį. Šią užduotį moksleiviai įvykdė –  į diskusijas buvo įtrauktas kiekvienas. Komandų pristatymuose buvo išsakytos įdomios idėjos – rajono olimpinės žaidynes, tinklinio turnyras, lankymasis skirtingose mokyklose, diskusijos.

Pasak seniūnų sueigos narių Akvilės Zalieckaitės ir Gabrielės Petruškevičiūtės, projekto ,,Pelėdos“ metu jaunimas susipažino su mokiniais iš kitų mokyklų, plėtė savo žinias ir akiratį. Idėjos sumanytojų norai išsipildė – bendraamžiai itin aktyviai dalyvavo projekto veiklose, „pasikrovė“ motyvacijos ir jau kovo 23 dieną grįžo namo puikios nuotaikos. “Paįvairinta kasdienybė ir produktyviai praleistas laikas išjudino ledus! Radosi bendrų idėjų ateičiai, užmezgėme daug naujų pažinčių ir tikimės, kad pavyko sustiprinti bendradarbiavimą. Esame įsitikinę, jog jau netrukus Trakų rajono gyventojai išvys „Pelėdose“ gimusių idėjų įkūnijimą”.

Jaunimo poreikiai miesto valdžiai tapo žinomi projekto Jaunimo „Veiksmo diena“ dėka. Tai bendras Trakų rajono savivaldybės (ir dar 5 Vilniaus rajono savivaldybių), Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas  – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą. Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis.

 

Rėmėjai ir partneriai