Spalio 18 – oji yra Pasaulio jaunimo demokratijos diena

Kategorijos: ĮvykiaiPaskelbta: 2017 spalio, 18

Tai diena skirta išryškinti, pabrėžti ir paskatinti realią jaunimo įtaką ir indėlį į demokratijos puoselėjimą ir pažangą.
Lietuva yra „Demokratijos bendrijų“ organizacijos Vykdomosios Tarybos narė, o Atviros Lietuvos Fondas priklauso šios organizacijos pilietinių iniciatyvų asamblėjai.
Neseniai paskelbtoje apžvalgoje „Demokratijos ir saugumo dialoge“, kurią inicijavo „Demokratijos bendrijos“ pabrėžiama, kad naujovių diegimas politikoje, kliūčių jauniems žmonėms dalyvauti politiniame ir ekonominiame valstybių gyvenime mažinimas ir galimybių užsiimti veikla (studijomis ir darbu) kūrimas yra pagrindiniai veiksniai sprendžiant problemas, susijusias su smurtiniu ekstremizmu.

Daugelyje pasaulio šalių jaunimui yra apribotos galimybės dalyvauti sprendimų priėmimo procese, todėl jauni žmonės dažnai jaučiasi atsietais nuo valstybės. Jauni žmonės praranda tikėjimą demokratija ir nepasitiki valstybių vadovais bei institucijomis. Pranešimo autoriai pabrėžė, kad jaunus žmones turime vertinti kaip atsakingus piliečius ir parengti juos vadovauti savo visuomenėms laikantis visuotinių žmogaus teisių vertybių. Vyriausybės turi imtis konkrečių žingsnių užmezgant ryšius su jaunimu, suprantant jų lūkesčius dėl demokratijos ir įtraukiant juos į sprendimų priėmimo procesą. Tai kelias į taiką ir saugumą.
Šių metų Pasaulio jaunimo demokratijos dienos tema yra „Jaunimas dabar“. Dažniausiai apie jaunimą kalbama kaip apie ateitį: „Demokratijų bendrijai“ jaunimas yra dabartis. Atėjo laikas veikti kartu ir tas laikas yra dabar!

Dalintis