Tęsiame tradiciją: birželį NVO kvietėme į tinklaveikos renginį

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2024 birželio, 20

Birželio 19 vyko jau tradiciniu tapęs tinklaveiklos NVO renginys #ALFgyvai. Šių metų tinklaveikos renginio tema – žmogaus teisės.

„Dirbdami su įvairaus dydžio organizacijomis iš pačių įvairiausių Lietuvos vietovių pastebime, kad žmogaus teisių temų svarba tolstant nuo Vilniaus  mažėja. Lietuvos regionuose veikia daugiau bendruomeninių organizacijų, organizacijos teikia įvairias paslaugas žmonėms, turintiems negalią, sergantiems įvairiomis ligomis ar kovojantiems su skurdu. Tuo tarpu Vilniuje  telkiasi advokacijos organizacijos, dirbančios žmogaus teisių ar pažeidžiamų žmonių teisių srityje.  Matome prasmę įvairioms organizacijoms susitikti, susipažinti ir pradėti bendrauti artimiau”, – įsitikinusi Aktyvių piliečių fondo programos vadovė Jurgita Poškevičiūtė.

Renginio metu prisiminėme Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją ir jos nuostatus, nagrinėjome ir diskutavome, kurios iš šių pamatinių žmogaus teisių yra svarbiausios mums asmeniškai. Vėliau vyko diskusija žmogaus teisių klausimais su politologu, žurnalistu Paulium Gritėnu, Lietuvos žmogaus teisių centro advokacijos Monika Guliakaite-Danisevičiene ir rašytoju, teisininku ir Atviros Lietuvos fondo Tarybos nariu Justinu Žilinsku.

Renginį finansuoja Aktyvių piliečių fondas. Šis fondas yra dalis EEE ir Norvegijos Karalystės finansinoi mechanizmo, kuris 2019 – 2024 m. pilietinei visuomenei Lietuvoje stiprinti ir pažeidžiamoms grupėms įgalinti skyrė 9 mln. eurų. Lietuvoje Aktyvių piliečių fondo paramą administruoja Atviros Lietuvos fondas ir VšĮ OSFL projektai.