Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centras: nustebino NVO bendrystė siekiant socialinio pokyčio visuomenėje

Kategorijos: Nuomonės ir pozicijosPaskelbta: 2024 birželio, 3

Kviečiame susipažinti su dar viena šiuo metu NVO akademijoje studijuojančia organizacija. Klaipėdos apskirties pagalbos vyrams centro šūkis – „Bendrystėje lengviau, tad nelik vienas!“. Centro direktorius Darius Docius ir Fausta Tavoraitė papasakojo apie centro veiklas, tikslus bei svajones, kurios atvedė mokytis į Akademiją.

Papasakokite apie Klaipėdos pagalbos vyrams centrą. Kokie jūsų tikslai bei veiklos?

Darius: VšĮ Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centras yra organizacija, orientuota į vyrams teikiamos pagalbos ir palaikymo paslaugas. Teikiame psichosocialinę, emocinę bei praktinę pagalbą vyrams, susiduriantiems su įvairiais iššūkiais. Pagrindinis mūsų organizacijos tikslas – suteikti paramą vyrams, patiriantiems krizes, susijusias su netektimi, skyrybomis, darbo arba sveikatos praradimais, priklausomybėmis, identiteto klausimais arba kitokiomis asmeninėmis ar socialinėmis problemomis.

Fausta: Pastebime, kad vyrams dėl vis dar gajų stereotipų gali būti sunkiau pastebėti apleistą fizinę ir emocinę sveikatą, patiems sau pripažinti, kad reikalinga pagalba ir išdrįsti jos kreiptis. Tad siūlome įvairius būdus – individualias konsultacijas, savigalbos grupes, psichoedukacinę veiklą.

Kas jus atvedė į Akademiją?

Darius: Visų pirma čia esame dėl mūsų organozacijos strategijos plano sukūrimo. Tai mus labai svarbu. Šiuo metu organizacijos veikloje vyksta pokyčiai, tad pasiūlymas aplikuoti į  NVO akademijos mokymus „atėjo“ laiku ir vietoje.

Fausta: Dar prieš pradėdami mokslus įsivardinome iššūkius, kuriuos norime spręsti – didesnis finansinis organizacijos stabilumas, identiteto išsigryninimas bei socialinio verslo krypties formavimas.  Veikiame šia kryptimi.

Ko jau išmokote per šį laiką?

Darius: Išsigryninome organizacijos vertybes, susikūrėme strategiją sekantiems 3 metams bei gilinome projektinio mąstymo suvokimą.

O gal kas nustebino, įkvėpė?

Fausta: O kas nustebino? Tikriausiai nevyriausybio sektoriaus organizacijų atstovų bendrystė siekiant socialinio pokyčio visuomenėje!