Atviras miestas: ko mus išmokė Klaipėdos jaunimas?

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2023 gruodžio, 14
Gruodžio 7 dieną, ketvirtadienį Klaipėdoje vyko diskusijų ir dirbtuvių sesija „Atviras miestas: judėjimas už etikečių ribų“. Daugiau nei 50 jaunuolių Klaipėdoje susirinko pasikalbėti  apie demokratiją, pilietinį dalyvavimą, etikečių klijavimą, mokėsi, kaip atskirti dezinformaciją, kaip telkti bendruomenes, kaip konstruojama tautinė tapatybė. Renginio partneriai – Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritas stalas“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos verslo kolegija.
Dalinamės keliomis tendencijomis, kurias jaunimas ar jaunimą atstovaujantys politikai konstatavo Klaipėdoje:
👉 Tik 4 proc. Klaipėdos jaunimo balsuoja rinkimuose! Taip pat tik 40 proc. klaipėdiečių ateina prie balsadėžių. Pilietinis įsitraukimas rinkimuose yra itin žemas.
😀 BET visur yra aktyvių jaunų žmonių, kuriems tikrai RŪPI žmogaus teisės ir demokratija.
😀 Jaunimas turi DAUG idėjų, ką reiktų tobulinti Klaipėdoje!
😢 Klaipėdoje mažai (PER MAŽAI) žmogaus teisių, demokratijos, lytiškumo ugdymo temomis kalbančių žmonių ir organizacijų. Nėra organizacijų – nėra ir viešos diskusijos.
👉 Ir labai labai trūksta tokio pobūdžio atvirų diskusijų apie demokratiją, iššūkius šiandienos pasaulyje. Tokie renginiai ir diskusijos vienareikšmiškai padėtų mažinti visuomenės susiskaldymą.