Diskusija “Kaip suderinti teisę ir laisvę? 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos pamokos”

Kategorijos: ĮvykiaiPaskelbta: 2018 balandžio, 30

Gegužės 2 d. 18.00 val. Atviros Lietuvos fondo namuose, Didžioji g. 5 Vilniuje, Lenkų diskusijų klubas kartu su Gegužės 3 d. parlamentine grupe LR Seime, rengia diskusiją „Kaip suderinti teisę ir laisvę? 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos pamokos“. Renginys bus skirtas Lietuvos ir Lenkijos teisinei tradicijai bei dabartinės politinės situacijos aptarimui.

1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos kūrėjų tikslas buvo praplėsti asmenų teises ir laisves, apriboti valdžios atstovų savivaliavimą bei sukurti teisinės Lenkijos ir Lietuvos bendros valstybės pamatus. Šie siekiai buvo svarbus kuriant ir modernias Lenkijos bei Lietuvos valstybių konstitucijas. Ar šie tikslai mums dar yra svarbūs XXI a.? Ar Lietuvos piliečių teisės yra apsaugotos šalies įstatymais? Ar gerbiame Konstituciją ir didžiuojamės ja? Kas mums liko iš 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos dvasios?

Į šiuos ir kitus klausimus bus ieškoma atsakymo Lenkų diskusijų klubo ir ALF renginyje. Be to, bus bandoma įvertinti Europos Sąjungos teisės įtaką šalies teisinei sistema, žmogaus teisių apsaugos stiprinimui ir kt. sritims.

Dalyviai:
LR Seimo Gegužės 3 d. parlamentinė grupės vadovas Andrius Kubilius
LR Seimo narė Dovilė Šakalienė
Žiniasklaidos atstovas – Andrius Tapinas
M. Romerio universiteto dėstytoja doc. dr. Katažina Mikša

Diskusijos moderatorė:
dr.Barbara Stankevič, politologė ir istorikė, M. Romerio universiteto dėstytoja

Dalintis