Jaunimo pilietiškumo ugdymo programa

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2018 balandžio 2
„Atviros Lietuvos fondas“ kartu su partneriais ir bendraminčiais – viešąja įstaiga „OSFL projektai” ir asociacija „Pilietinių iniciatyvų centras“ – vykdo ilgalaikį jaunimo pilietiškumo ugdymo projektą „Aš irgi sprendžiu!“.
Siekiama keisti jaunimo požiūrį į dalyvavimą viešajame valdyme: jauni žmonės skatinami domėtis politika, gimtojo miesto reikalais, informuojami apie dalyvavimą juose, ugdomos jų kompetencijos dalyvauti bei įsitraukti į viešųjų reikalų svarstymą. Tokiu būdu inicijuojamas bendradarbiavimas tarp vietos gyventojų bei savivaldybės politikų ir tarnautojų.
Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis, išbandytas Lietuvoje ir užsienio šalyse, vyksta 6 Vilniaus apskrities savivaldybėse: Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Elektrėnų bei Trakų.
Etapai:
I. Diskusijose ir „Info mugėse“, kurios vyksta miesto švenčių metu, jaunimas informuojamas ir supažindinamas su aktyvaus pilietiškumo iniciatyvomis, galimybėmis prisijungti.
II. Svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą, todėl jauni žmonės kviečiami pakeliauti po idėjų erdves Diskusijų festivalyje „Būtent!” rugsėjo 7 d. Birštone.
III. „Veiksmo dienos“ miestų savivaldybėse. Jaunimas siūlo idėjas, ką norėtų pakeisti savo mieste. Kartu su bendraminčiais planuoja, kaip galėtų prisidėti įgyvendinant idėjas.
IV. Padedant savivaldybės darbuotojams ir projekto vykdytojams jauni žmonės savo mieste idėjas paverčia realybe.
V. Įdėjų įgyvendinimo istorijų sklaida medijose.
Projektas vykdomas pagal Lietuvos 2014- 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ 10.1.2-ESFA-K-917 priemonę „Visuomenės nepakantumo korupcijai didinimo ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose skatinimo iniciatyvos“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis.
jpg-6

image description