Kaip ALF kieme naktį šviesos ieškojom

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2017 birželio 2

Anšlagas! 

Atviros Lietuvos fondo skaičiavimu, birželio 16-ąją į abu „Kultūros nakties” renginius ALF kieme susirinko apie 300 žmonių.

Penktadienio vakarą, kai Vilniuje temo Kultūros naktis, ALF kiemas pritvinko gyvasties.

Pirma jis prisipildė organizatorių bruzdesio, o vėliau – dalyvių bei žiūrovų juoko.

Juoktasi ne šiaip sau: toks buvo sumanymas.

18 ir 20 val. vienas paskui kitą įvyko du renginiai: Lietuvoje reto žanro – stilizuotos satyros – diskusijos apie hipotetinę Lietuvą be Europos Sąjungos.

Rimtai pajuokauti susirinko solidūs ekspertai ir intelektualaus humoro mėgėjai: Paulius Gritėnas, Arnoldas Pranckevičius, Ingrida Šimonytė ir Andrius Zimaitis.

Lietuvoje dar nedažna tokia sueiga, kur žingeidi, skirtingų patirčių, bet vienodai šviesaus proto auditorija, o taip pat ir Seimo narė (buvusi finansų ministrė), ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, ir politikos apžvalgininkas ne šiaip kapstosi erudicijos gilybėse, bet ir nežabotai reiškia emocinį intelektą.

Tad juolab džiugu, kad drąsi ALF idėja pasiūlyti Lietuvos publikai stilizuotos satyros (arba rimtų juokų) sulaukė susidomėjimo.

Organizatoriai kukliai skaičiavo, kad prastesnio oro atvejui pastatytos dvi palapinės – scena ir žiūrovų „parteris” – vieno renginio metu sutalpins iki 70, tad abiejuose renginiuose apsilankys iki 140 žmonių.

Tačiau vietoje realistinės prognozės išsipildė slapta puoselėtos viltys: oras buvo geras, ir žiūrovų prisirinko gerokai daugiau.

ALF kieme buvo užpildytas ne tik „parteris”, bet ir „stovimos vietos” (visi pasieniai iki pat Didžiosios g. 5 vartų), ir „pristatomos kėdės” (kiemo suolai), ir  „balkonai” (ypač patogu buvo renginį stebėti pro aplinkinių biurų langus).

Iš viso sulaukta apie 300 svečių.

Štai kiek žmonių atsiliepė į „Kultūros nakties” šūkį ir į ALF atvažiavo, dviračiais atmynė, pėsčiom atpėdino naktį šviesos ieškoti!..

ALF apie renginį iš anksto pranešė savo Facebook paskyroje ir svetainėje Olf.lt, gatvės plakatuose ir informacinėse skrajutėse (kuriuos ne šiaip vasaros vėjai, bet ALF savanoriai išnešiojo).

Verta pasidžiaugti bendradarbiavimu su „Kultūros nakties” organizatoriais ir vieni kitiems padėkoti.

ALF taria šiltą AČIŪ susirinkusiai draugijai ir nekantriai laukia panašių – nuoširdžių, vienijančių ir įkvepiančių – susitikimų artimiausioje ateityje.

Jau birželio 27 d. kviečiame į filosofo Nerijaus Mileriaus moderuojamą diskusiją apie lietuviškąją emigraciją.

ALF renginių programa ir rugpjūtį bus turininga, – tai sužinosite sekdami anonsus ir naujienas.

Su ALF vasarok aktyviai ¯\_(ツ)_/¯