DĖMESIO, KONKURSAS!

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2017 birželio, 8

Atviros Lietuvos fondas (ALF) ir Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI) kviečia iki birželio 30 d. teikti savo originalius, konkursui skirtus tekstus nurodyta tema bei formatu.

Tema:

„Kaip priešintis baimės politikai XXI amžiuje?“

 

Aprašymas

Baimė ir atviros visuomenės idėja nesuderinamos. Tačiau baimė vis dažniau tampa lemiamu faktoriumi politikoje: „kunigaikštukų“ užvaldytuose ar priešiškai propagandai neatspariuose Lietuvos probleminiuose regionuose, kibernetinį ir hibridinį karą sėjančioje kaimyninėje Rusijoje, Vengrijos ar Lenkijos radikalų bei euroskeptikų įtakojamoje Europos Sąjungoje ir bendrai globalizacijos iššūkių krečiamame pasaulyje. Tolerancijos ir žmogaus teisių naujas ribas brėžia stiprėjantis fundamentalizmas, radikalizmas, ekstremizmas.

Kaip užtikrinti, kad baimės politika neįveiktų vakarietiškos raidos pamatų: žmogaus teisių, liberalios demokratijos, Europos integracijos projekto ir atviros visuomenės idėjos?

Ką būtina keisti ar tęsti Lietuvos vidaus ir užsienio politikoje, teisėje, sociokultūrinėje aplinkoje, viešoje erdvėje? Kaip skatinti visuomenės atsparumą, įsitraukimą į demokratinį valdymą, budrumą ir kritinį mąstymą?

 

Kriterijai

Kviečiami autoriai: jaunieji mokslininkai, kūrėjai, studentai ar abiturientai.

Tekstai – iki 5000 ženklų – turi būti parašyti taisyklinga lietuvių kalba, paremti aiškia, originalia idėja ir taiklia argumentacija.

Privalumas – ne tik atskleista aktuali problematika, bet ir suformuotas savitas, naujoviškas požiūris ar pateiktas problemų sprendimo būdas.

 

Geriausių apdovanojimai

Trims geriausių kūrinių autoriams atiteks unikali galimybė tobulintis jaunųjų intelektualų vasaros akademijoje „Kito skaitymai“ (angl. „Reading the Others“), kuri vyks liepos 31 – rugpjūčio 6 dienomis Krasnogrūdoje (Lenkija) ir Šateiniuose (Lietuva).

Jaunųjų intelektualų vasaros akademijoje Krasnogrūdoje ir Šateiniuose bus proga bendrauti su pripažintais autoritetais: Jeilio universiteto profesoriumi Timothy Snyderiu, „Paribio fondo“ kūrėju ir prezidentu, eseistu, kultūrologu Krzysztofu Czyżewskiu, Jeilio universiteto docente Marci Shore ir kitais. Šiemetė akademija pašvęsta Leonido Donskio atminimui ir jo kūrybos skaitymams.

Konkurso laimėtojams organizatoriai apmokės kelionės, apgyvendinimo ir dalyvavimo išlaidas.

Be to, gali būti pasiūlyta kūrybinio bendradarbiavimo terminuota sutartis su ALF ar VPAI.

Gal tai taps Tavo kūrybinio kelio pradžia arba nauju saviugdos, karjeros etapu?

 

Kontaktai

Tekstus prašome siųsti čia.

Konkursą organizuoja ir apie jį išsamiau informuoja VšĮ Atviros Lietuvos fondas: tel. +370 5 2685511; el. p. info@olf.lt; www.olf.lt; taip pat sekite mus Facebook.