Kviečiame į diskusiją „Kokio Tautinių mažumų įstatymo reikia Lietuvai?“

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2018 vasario 2
2018 m. kovo 7 d. 18 val. ALF namuose Didžioji g. 5, kviečia į diskusiją

Diskusija inspiruota Lietuvos socialdemokratų partijos Seime registruoto Tautinių mažumų įstatymo projekto. Rengiama kartu su Lenkų diskusijų klubu.
Diskusijos dalyviai:
• Parlamentaras, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Audronius Ažubalis
• Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas
• Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimo instituto vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Kristina Šliavaitė
• Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus vadovė doc. dr. Loreta Vaicekauskienė
• Diskusiją moderuos: Atviros Lietuvos fondo valdybos pirmininkė prof. Milda Ališauskienė ir Vytauto Didžiojo universiteto politologas doc. dr. Andžej Pukšto.
Maloniai prašome registruotis čia iki kovo 6 dienos.
Plačiau:
Nuo 2010 m. Lietuvoje nėra galiojančio Tautinių mažumų įstatymo. 2013, 2014 ir 2015 metais Lietuvos politikai (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai) ne kartą inicijavo svarstymus Parlamente dėl Lietuvos Respublikos tautinių mažumų įstatymo. 2018 m. vasario mėn. LSDP pateiktas Tautinių mažumų įstatymo projektas kaip ir jo pirmtakai sulaukė įvairių nuomonių. Vieni  abejoja, kad iš viso toks įstatymas yra reikalingas, kiti gi norėtų kuo greičiau tokį įstatymą priimti. Abejingų tokiam įstatymui, matyt, nėra. Žiniasklaidoje daugiausiai kritikos jau sulaukė įstatymo projekte pateikta nuostata dėl galimybės naudoti tautinių mažumų kalbą šalia valstybinės lietuvių kalbos viešajame gyvenime tose seniūnijose, kur ne lietuviai sudaro daugiau negu 30 proc. gyventojų. Oponentai nurodo, kad tai europinė praktika, o dvikalbių ar net trikalbių arealų yra ne vienoje Vakarų ir Vidurio-Rytų Europos valstybėje.