Kviečiame istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojus, istorijos studentus į renginį „Dekonstruojant 90-uosius“

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2019 gruodžio, 6

DATA gruodžio 16 d. 14.00-16.00 val.

VIETA Mo muziejus, Pylimo g. 17, Vilnius

Šiais metais Lietuvoje ir Europoje minime trisdešimtąsias Berlyno sienos griūties metines. Pereinamojo laikotarpio įvykių liudininkai ir dalyviai vis dar aktyviai dalyvauja politiniame, socialiniame ir ekonominiame šalių gyvenime. Universitetuose studijuoja karta, kuri nebeprisimena Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo įvykių. Augančios kartos apie Sovietų Sąjungos žlugimą sužino iš vadovėlių bei viešojo diskurso ir taip susikuria savo supratimą apie tą laikotarpį.

Kviečiame istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojus, istorijos studentus į renginį „Dekonstruojant 90-uosius“, kuriame visi drauge aptarsime dabar vyraujančius įvaizdžius, stereotipus, apie Lietuvą 90-aisiais bei švietimo svarbą kuriant žinojimą apie pereinamąjį laikotarpį Lietuvoje. Diskusijai įkvėpimo pasisemsime lankydami didelio populiarumo sulaukusią parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje, o po to – įspūdžiais dalinsimės ir diskutuosime su istoriku ir rašytoju dr. Tomu Vaiseta.

Renginio programa: 

13:40-14.00 Atvykimas, registracija

14:00-15.00 Parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“  lankymas (su gidu)

15.00-16.00 Diskusija su dr. Tomu Vaiseta, Vilniaus universitetas

Registracija norintiems dalyvauti renginyje vyksta iki gruodžio 13 d.:
Registracijos forma

DĖMESIO! Iš užsiregistravusiųjų atrinksime ir renginyje pakviesime dalyvauti 30 mokytojų, studentų. Atrenkant dalyvius sieksime geografinio balanso, taip pat įtraukti su įvairiais koncentrais dirbančius mokytojus. Atsižvelgsime į norinčiųjų motyvaciją. Apie atrinkimą informuosime el. paštu, kuris bus nurodytas registruojantis. Dalyviams padengsime parodos lankymo ir gido paslaugų išlaidas. Dalyviams ne iš Vilniaus kompensuosime kelionės išlaidas.

Daugiau informacijos apie renginį: ruta.mazgelyte@olf.lt

Apie parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ : „pirmasis mūsų laisvės dešimtmetis buvo ne vien šalies, bet mūsų pačių naujų istorijų pradžia. Unifikuotą deficito visuomenę pakeitė vartojimo ideologiją išpažįstančios socialiai ir realiai spalvingos rūšys, kurių kiekviena kovojo dėl vietos po Saule. Stulbinanti naujovių gausa keitė santykius, o atsiradusios galimybės vertė mėginti ir rizikuoti. Lyg revoliucijos karnavale maišėsi apačios su viršūnėmis, keitėsi žmonių statusai, meną nokautavo kičas. Ši paroda – tai mūsų visų sunešti „archeologiniai“ atsiminimai apie neoficialų valstybės radimąsi, apie gimusią naują kultūrą. Tai ir atsakymai apie jos kilmę – ir apie tai, kodėl šiandien esame būtent šiame evoliucinės spiralės taške <…>“

***

Renginys yra projekto „Pereinamojo laikotarpio dialogas 2019-2021. Pokyčių valdymas demokratiniais būdais/ Transition

Dialogue 2019-2021. Dealing with change in democratic ways” dalis. Projektą koordinuoja DRA e,V, (Vokietija) ir Sofia Platform (Bulgarija). Atviros Lietuvos fondas yra projekto partneris. Projektą finansuoja Vokietijos federalinė agentūra pilieitiniam ugdymui.

Projekto partneriai: