Nauja bibliografija: ALF leidybinės veiklos apžvalga

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2017 liepos, 21

„Atviros Lietuvos fondo inicijuotų, leistų ir remtų leidinių bibliografija” – tai nauja, šią vasarą pasirodžiusi knyga.

Pirmą kartą profesionaliai surinkti ir susisteminti duomenys apie ALF leidybinę veiklą, trukusią net dvidešimtį metų: nuo 1991 iki 2011-ųjų.

Knygos sudarytoja – Rima Kuprytė. 

Redakcinė kolegija: Giedrė Kadžiulytė, Eglė Pranckūnienė, Rasa Balčikonytė, Lolita Jablonskienė. 

Leidykla – „Alma Littera”.  

Paskelbta ir elektroninė knygos versija.

Ją jau yra – arba netrukus bus – galima peržiūrėti ALF, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB), leidyklos „Alma Littera” platintojo portaluose.

Sudarytoja R. Kuprytė primena, kad idėja surengti ALF inicijuotų, leistų ir remtų knygų parodą bei sudaryti bibliografiją kilo 2015-ųjų rudenį, minint ALF 25 metų jubiliejų.

Ji apsiėmė organizuoti šį projektą; projektui įgyvendinti sutelkė plačias bibliografų pajėgas.

R. Kuprytė. EIFL (Electronic Information for Libraries; www.eifl.net) nuotr.

„Tik pradėjusi dirbti suvokiau jo apimtį, tad kreipiausi į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (LNB) pagalbos,” – rašo R. Kuprytė.

Jau 2016-ųjų Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta LNB virtuali ALF knygų paroda. Šią parodą ir dabar galima aplankyti LNB svetainėje.

Bibliografijos rinkimas užtruko ilgiau.

Pirminės informacijos iš LNB katalogo rinkimą koordinavo LNB Informacinio aprūpinimo skyrius. Vėliau, anot R. Kuprytės, „skaitant ALF metines ataskaitas, šalia žinomų buvo identifikuota ir nemažai pamirštų, niekur nefiksuotų ALF paremtų leidinių”.

Knyga pasirodė 2017 m. liepą (ISBN 9786090128428).

Apžvalga aprėpia ALF leidybinės veiklos 20-metį: nuo pirmo išleisto leidinio 1991 m. iki paskutinio paremto 2011-aisiais.

Rodyklę sudaro penkios dalys.

Pirmoje dalyje – serijos „Atviros Lietuvos knyga“ (ALK) knygos. Antroje – ALF Teisės programos remti leidiniai. Trečioje dalyje apžvelgta projekto „Švietimas Lietuvos ateičiai“ šviečiamoji ir mokomoji literatūra. Ketvirtoje – kitų ALF programų ir įkurtų organizacijų, o penktoje – Soroso šiuolaikinio meno centro, veikusio 1993–1999 m., finansuoti leidiniai.