Nauji partneriai ir dalyviai ALF renginiuose

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2017 liepos, 28

Vieniems dabar – atostogos, kitiems – rugiapjūtė, o Atviros Lietuvos fondui – pasirengimas rudens startui.

Iškart po „Diskusijų festivalio“, nuo rugsėjo vidurio Vilniuje tęsis jau tradiciniu tapęs ALF diskusijų ciklas „Europos idėjos paieškos“. 

ALF – šio ciklo sumanytojas ir vykdytojas – suvienijo pajėgas su partneriais.

Bus aktyviau bendradarbiaujama su Lenkijos institutu, Lenkų diskusijų klubu ir Goethes institutu Vilniuje. 

Tikimasi sulaukti daugiau svečių iš užsienio.

Taip pat planuojama paįvairinti renginius audiovizualiniais intarpais, kuriuos rengs jauni ALF bendraminčiai.

Diskusijų ciklas įgis daugiau tarptautinio pobūdžio ir taps dar parankesnis tiems, kas siekia plėsti akiratį ir tobulinti intelektualaus bendravimo įgūdžius.

        

Rugsėjį Lenkų diskusijų klubo valdybos narys Mariuszas Antonowiczius ves pokalbį apie istorijos politiką ir informacinį saugumą. Renginyje ketina dalyvauti Lenkijos valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (lenk. Prawo i Sprawiedliwość, sutr. PiS) senatorius, žinomas istorikas ir publicistas, profesorius Jan Żaryn.

Ketinama aptarti „namų darbus“, kuriuos dabar turi atlikti Vidurio Europos šalys, siekdamos atidžiai vertinti aktualijas ir saugiai brandinti politines nuostatas, atitinkamai jautriai puoselėti istorinę atmintį, (per-)kurti tapatumo gaires.

Prof. J. Żaryn. Nuotr. – www.janzaryn.pl.

Kitame renginyje ALF pirmininkė, VDU docentė dr. Milda Ališauskienė kvies kartu su Krokuvos Jogailos universiteto Sociologijos instituto docente dr. Katarzyna Zielinska pasvarstyti, kokį vaidmenį atlieka religija Europos ir Lietuvos visuomenių gyvenime XXI amžiuje.

Sociologijos ir religijotyros ekspertės bei jų pašnekovai veikiausiai nustebins įžvalgomis apie tai, kokia aktuali – ir nebūtinai visoms visuomenės grupėms vienodai prieinama! – tebėra tikėjimo išpažinimo, sąžinės laisvė Lietuvoje ir svetur.

Doc. M. Ališauskienė. ALF nuotr.

Spalį ALF diskusijų lankytojų laukia Eseno (Vokietija) Humanitarinių mokslų pažangių studijų instituto profesoriaus dr. Claus Leggewie paskaita.

Profesorius kalbės apie transnacionalinę kolektyvinę atmintį Europoje, jos pagrindinius dėmenis ir šios atminties (de)formavimo procesus.

Svečią pristatys ir diskusiją moderuos ALF valdybos narys, VU Istorijos fakulteto docentas dr. Aurimas Švedas.

Profesorius C. Leggewie. Nuotr.: http://www.kulturwissenschaften.de

Kitame renginyje A. Švedas kartu su svečiais planuoja diskutuoti apie Šiaurės Europos aktualijas: ką reiškia šiandien būti šiaurės europiečiu?

Informacija apie renginius bus atnaujinama ALF bei partnerių tinklalapiuose, Facebook paskyrose.

Nemokami intelektualių pokalbių vakarai bei paskaitos vyks įprastoje vietoje – ALF namų salėje Vilniuje, adresu Didžioji g. 5.

Renginių ciklas „Europos idėjos paieškos“ prasidėjo balandžio 27 d. ir  vilniečiams bei miesto svečiams tapo žinomas kaip savitas intelektualų sambūris.

Tai – atviras pokalbių klubas, kur kiekvienam suteikta galimybė akis į akį diskutuoti su išskirtinės kompetencijos prelegentais.