Pasirengimas diskusijai su švedų rašytoju ir vertėju Ulfu Peteriu Hallbergu

Kategorijos: Nuomonės ir pozicijosPaskelbta: 2017 gruodžio, 4

Gruodžio 14 d. 16:30 Atviros Lietuvos fonde vyks diskusija su švedų rašytoju ir vertėju Ulfu Peteriu Hallbergu „Skandinavų kosmopolitizmas: permąstant Europą iš Šiaurės šalių perspektyvos“ (plačiau apie renginį: https://olf.lt/naujiena/kvieciame-diskusija-su-svedu-rasytoju-ir-verteju-ulfu-peteriu-hallbergu/ )

Gruodžio 13 d., 17:30 kviečiame į pasirengimą diskusijai – atvirą neformalų pokalbį apie Europos kultūrą, europiečio ir Europos atminties santykį remiantis U. P. Hallbergo ir W. Gombrowicziaus mintimis ir ne tik! (internetinių šaltinių nuorodos: https://www.newyorker.com/magazine/2015/02/16/northern-lights-4; https://goodmenproject.com/families/on-remembering-a-father-an-interview-with-author-ulf-peter-hallberg-bbab/ )

Pokalbio metu susipažinsime su U. P. Hallberg‘o požiūriu į Europos atmintį, Europos kultūrą, europiečio santykį su praėjusio ir gyvenamojo meto kultūra. Pokalbį ir neformalią diskusiją moderuos Bernardinai.lt redaktorius Donatas Puslys.

Kalbėsime temomis:
• Europa skandinaviškame žvilgsnyje;
• Kokias atmintis apie Europą kolekcionuojame / renkame mes patys. Galbūt yra mums visiems bendras kultūrinis pamatas, kurio pagalba galėtume jaustis susikalbantys, suprantantys vienas kitą;
• Pasvarstysime, ar mums reikia kokio nors bendro kultūrinio kanono;
• Padiskutuosime ir kultūros išsaugojimo bei turinio klausimais. Ar egzistuoja formos ir turinio konfliktas? Galbūt dažnai išsaugome formaliai formą, bet jau su prarastu turiniu?

Tai – puiki proga susiburti, susipažinti ir apsikeisti idėjomis bei mintimis apie Europos vakardieną, šiandieną bei rytojų.

Susibūrimas bei vakaronė vyks Atviros Lietuvos fondo posėdžių salėje, Didžioji g. 5.

Prašome savo dalyvavimą patvirtinti iki gruodžio 11 d. el.paštu: Povilas.stepavicius@olf.lt

Jeigu turite draugų bei bičiulių, kuriuos domintų tokia tema ar tokio pobūdžio susitikimas – perduokite ir Jiems!
Pavaišinsime kava, arbata ir sausainiais!

Dalintis