Susitikime diskusijų festivalyje „BŪTENT“ Birštone, rugpjūčio 26 d.

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2023 rugpjūčio, 10

Rugpjūčio 26 dieną, paskutinį vasaros šeštadienį į Birštoną kviečia diskusijų festivalis „Būtent“.  Festivalyje specialią dedikuotą erdvę „ATVIRA LIETUVA“ turėsime ir mes, Atviros Lietuvos fondo komanda. Čia kviesime į diskusijas bei interaktyvias dirbtuves, jaunimui pasiūlysime specialią programą, o lankytojai galės atsikvėpti Aktyvių piliečių bibliotekoje.

  • DISKUSIJOS vyks pagrindinėje „ATVIROS LIETUVOS“ erdvėje: diskutuosime apie desovietizacijos iššūkius Lietuvoje ir Ukrainoje, visuomenės susiskaldymą ir niekinamų etikečių klijavimą kitokiems, aptarsime migracijos ir užsieniečių integracijos problemas mūsų šalyje.
  • Prie įėjimo į palapinę tam tikromis valandomis (paskelbsime netrukus) INTERAKTYVIOSE DIRBTUVĖSE galėsite patys pasigaminti maišelius ir ženkliukus.
  • Specialiai JAUNIMUI šiais metais skirsime didelę programos dalį: projektas „Sugrįžimai“ jaunus žmones kviečia į unikalią kritinio mąstymo ir pilietinio aktyvumo simuliaciją. Ši veikla vyks Kurhauze 13-16 val. Jaunimo psichologinę sveikatą ir socialinių tinklų įtaką jai nagrinėsime  pagrindinėje „ATVIROS LIETUVOS“ erdvėje diskusijų formatu. O vakare pakviesime išlaisvinti balsus ir išsakyti savo požiūrį į žmogaus teisių, demokratijos, pilietiškumo klausimus poetinėmis priemonėmis SLEM dirbtuvėse.
  • Galiausiai AKTYVIŲ PILIEČIŲ BIBLIOTEKOJE galėsite susipažinti su įvairių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų sukurtais projektais ir produktais žmogaus teisių, demokratijos, bendruomeniškumo ir pilietiškumo srityse. Taip pat pat pasklaidyti mūsų fondo išleistas knygas.

Detali „ATVIROS LIETUVOS“ programa (pildoma)

11 – 12 val. Diskusija „Ar efektyviai desovietizacijai užtenka nugriauti paminklus?“. Dalyviai: Andrius Kubilius, prof. Danutė Gailienė, dr. Norbertas Černiauskas. Moderuoja Eugenija Kovaliova. Plačiau apie diskusiją. 

12.30 – 13.30 val. Diskusija „Pasmerkti gyventi savo burbuluose: ar dar galime susikalbėti su kitokiais nei mes?“.  Dalyviai: Neringa Rekašiūtė, Antanas Kairys, Mažvydas Kunevičius. Moderuoja: Mindaugas Jackevičius. Plačiau apie diskusiją.

14 – 15 val.  Diskusija „Ko apie integraciją išmokome priimdami pabėgėlius iš Ukrainos?“ Dalyviai: Eglė Samuchovaitė, Karolis Žibas, Dmytro Mamaiev, Bella Fox. Moderuoja Luka Lesauskaitė. Plačiau apie diskusiją

15.30 – 16.30 val. Diskusija Jaunimo emocinė (ne)gerovė socialiniuose tinkluose“. Dalyviai: Meda Andrulytė, Domantas Katelė, Rugilė Butkevičiūtė. Moderuoja: Izidė Marcinkutė.

17 – 18 val. Slemo dirbtuvės „Išlaisvinti balsai: aktyvių piliečių slemas“, ved. Greta Štiormer. Dirbtuvėse dalyvių skaičius ribojamas, pirmenybė suteikiama pirmiems atėjusiems. Plačiau apie dirbtuves. 

Prie palapinės:

12 – 14 val. ir 15 – 17 val. Šilkografijos dirbtuvės su grafike, iliustratore Rūta Cyrolyte: kviečiame pasigaminti originalaus dizaino maišelius.

Kurhauzas

13 – 16 val. Diskusija/dirbtuvės „Sugrįžimai“: kritinio mąstymo ir pilietinio aktyvumo dirbtuvės jaunimui” 

Susitikime diskusijų festivalyje „Būtent“!

Naujausią informaciją ir mūsų programos atnaujinimus kviečiame sekti mūsų paskyroje Facebook.

Aktualiausia informacija apie festivalio aktualius naujinimus.