Elektroniniame leidinyje pristatomos 42 geros istorijos iš visos Europos, vykusios COVID pandemijos kontekste. Lietuvos indėlis – 5 geros istorijos

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2022 lapkričio 2

Šį mėnesį baigtas rengti elektroninis leidinys „Geros istorijos” (angl. STORIES OF GOODNESS)  – kaip finalinis projekto „COVID krizės valdymas su rūpesčiu, pasitikėjimu, vertybėmis, vienybe, vieningumu ir solidarumu” (akronimas: Care on) produktas. Lietuvai šiame projekte atstovavo „Atviros Lietuvos fondas“, kuris leidiniui pristatė „Sidabrinės linijos“, „Jaunųjų gydytojų asociacijos“, „Gedimino miesto mokyklos“, iniciatyvos „Padėsiu mokytis!” ir nacionalinio savanorių koordinacinio tinklo „Stiprūs kartu“ gerosios patirties istorijas.

Atsispirdami nuo minties, kad Covid pandemijos sukelta krizė greitai neišnyks, Bulgarijos organizacija „Šiuolaikinės Pleveno žiniasklaidos fondas“ ėmėsi vykdyti projektą kartu su partneriais iš 7 šalių: Čekijos, Vokietijos, Graikijos, Lietuvos, Lenkijos, Serbijos ir Ispanijos su tikslu atkreipti dėmesį į viruso krizės valdymo klaidas, padarytas išvadas ir išmoktas pamokas.

Šio projekto centre –  žmogus: gydytojas, vadovas, mokytojas, kūrėjas, tėvas, bedarbis, jaunas ir senas, prijaučiantis europietis ar euroskeptikas. Projekto konsorciumo dalyviai atidžiai klausėsi kiekvieno balso, fiksavo juos ir pasistengė, kad jie pasiektų kitus Europos Sąjungos piliečius. Šiuo tikslu kiekvienoje iš projekto partnerių – šalių buvo surengta 10 teminių debatų pavadinimu „Covid krizės pamokos“. Juose su įvairiomis tikslinėmis grupėmis buvo aptartos kultūros ir socialinio sektoriaus, švietimo, neįgaliųjų, jaunimo, šeimų, verslo, žiniasklaidos, sveikatos apsaugos pandemijos konteksto pamokos.

Po diskusijų debatų metu vykusių diskusijų ir plataus tiriamojo darbo buvo surinktos 42 istorijos. Jos pateikiamos internetinėje brošiūroje anglų kalba „Geros istorijos“ su nuotraukomis, vaizdo įrašais ir pasakojimais apie pagalbą ir empatiją, asmeninę patirtį, gerąją praktiką iš gydytojų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, miestų ir šalių patirties, asmeninių, žmogiškų istorijų, kai kurios iš jų – garsios, kitos – apie „mažuosius“ veikėjus, kurie liko nuošalyje.

Leidinys nušviečia kasdienį, tylų gerumo veiksmą, kuris yra užkrečiamesnis net už virusą.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos programos „Europa piliečiams“. Projekto koordinatorius – Šiuolaikinės Pleveno žiniasklaidos fondas, Plevenas, Bulgarija. Partneriai yra organizacijos š 7 kitų Europos šalių: ASOCIACIÓN DE INNOVACIÓN FORMACIÓN Y EMPLEO PARA EL DESARROLLO SOSTENIBLE (AIFED), Granada, Ispanija; EDUCOMMART, Atėnai, Graikija; JUGEND-& KULTURPROJEKT EV, Drezdenas, Vokietija; MINORITY & LOCAL MEDIA DEVELOPMENT CENTER (MLMDC), Novi Sadas, Serbija; SPIRALIS, Praha, Čekija; OPEN LITHUANIA FOUNDATION (OLF), Vilnius, Lietuva ir 36. 6 CENTRUM KOMPETENCJI, Lodzė, Lenkija.