Lietuvos triračių sporto asociacija: norime būti atviri pokyčiams ir tą pokytį atnešti ir į organizaciją

Kategorijos: Nuomonės ir pozicijosPaskelbta: 2024 balandžio, 5

Lietuvos triračių sporto asociacijos narės Aušra Kriškovieciene ir Rasa Narbuntaitė Rudžionienė stiprina gebėjimus ilgalaikiuose mokymuose „NVO akademija. Socialinių lyderių programa“. Lietuvos triračių sporto asociacija (LTSA) propaguoja, plėtoja ir koordinuoja triračių sportą  Lietuvoje. Bėgimas su triračiu (angl. frame running) perspektyvi nauja sporto šaka, skirta žmonėms su cerebriniu paralyžiumi, judėjimo, intelekto ar kitomis negaliomis, kurie sunkiai vaikšto arba negali vaikščioti, bet gali remtis kojomis. Bėgimui naudojamas specialios konstrukcijos triratis, leidžiantis patirti bėgimo džiaugsmą ir pagerinti fizinę sveikatą. Kviečiame skaityti apie organizacijos misiją bei  bei jos narių patirtis NVO akademijoje.

– Rasa, Aušra, kaip pristatytumėte Lietuvos triračių sporto asociaciją pirmą kartą apie ją išgirdusiam?

Lietuvos triračių sporto asociacija siekia žmonių su negalia lygiateisiškumo per fizinį aktyvumą ir sportą. Mūsų organizacijos misija – populiarinti bėgimą triračiu žmonių su negalia organizacijose, ugdyti bėgimo su triračiais sporto šakos sportininkus bei stiprinti žmonių su fizine negalia sveikatą ir įtrauktį. Asociacija yra įsikūrusi Vilniuje ir vienija aštuoniolika žmones su negalia atstovaujančių organizacijų aštuoniose Lietuvos apskrityse.

– Kas jus atvedė į NVO akademiją? Kokius iššūkius atėjote spręsti?

Į NVO akademiją kreiptis pastūmėjo noras gauti žinių, kaip surasti naujų, veiksmingų sprendimų optimizuojančių darbo organizavimo procesus, kuriančių ilgalaikę vertę, finansinį tvarumą ir organizacijos tvirtybę. Organizacija dar jauna, įsikūrėme 2018-ais metais, bet jau pasiekėme nemažų pergalių, sporto laimėjimų. Turime kompetencijų, tačiau matome, kad jos yra per silpnos veikti greitai kintančiame inovacijų ir technologijų pasaulyje. Todėl organizacijos iššūkis dalyvaujant NVO akademijoje – transformuoti turimas kompetencijas, jas sustiprinti, pritaikyti naujiems darbo metodams. Taip pat rasti kelius socialinio kapitalo stiprinimui – pritraukti į komandą naujų žmonių, plėsti ryšius ir bendradarbiavimą su kitomis NVO Lietuvoje bei užsienyje, didinti asociacijos narių motyvaciją. Norime būti atviri pokyčiams ir tą pokytį atnešti ir į organizaciją, kad jis padėtų įgyvendinti misiją.

– Pasidalinkite, ko jau išmokote NVO akademijoje? Ar buvo nustebinusių dalykų?

Labiausiai nustebino suvokimas, kokiame veiklos taške organizacija yra dabar. Pamatėme aiškų paveikslą, kas yra pagrindiniai vykdomų veiklų naudos gavėjai, kokias vertes kuriame. Šis paveikslas susidėliojo iš detalių, kurių labai sunkiai ieškojome ir kūrėme Strateginio planavimo mokymų modulyje. Ši mokymų dalis buvo ir sunki, ir stebinanti bei įkvepianti. Sudarydamos strateginį planą žingsnis po žingsnio nustatėme pagrindines kryptis organizacijos transformacijos ir stiprinimo įgyvendinimui. Projektinio mąstymo modulis padėjo suprasti ir atskirti dvi skirtingas sąvokas – projektas ir paraiška, kurios iki mokymų atrodė ir buvo suvokiamos taip pat. Tai irgi buvo savotiškas atradimas! Labai džiaugiamės turėdamos galimybę dalyvauti NVO akademijoje ir viliamės, kad gautas žinias sėkmingai pritaikysime organizacijos augimui.