Interaktyvus testas apie paskutinįjį XX a. dešimtmetį KĄ ŽINAI APIE PEREINAMĄJĮ LAIKOTARPĮ?

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2021 gruodžio, 21

Praėjus trisdešimčiai metų nuo Berlyno sienos griūties ir pereinamojo laikotarpio Rytų Europoje pradžios, tų įvykių liudininkai vis dar aktyviai dalyvauja socialiniame, politiniame ir kultūriniame visuomenės gyvenime. Tuo tarpu dabartinė jaunoji karta nebeturi tiesioginių prisiminimų nei apie komunizmą, nei apie pereinamąjį laikotarpį. Jų žinios apie šią netolimą praeitį dažniausiai remiasi vyresnės kartos prisiminimais ir politizuotais bei instrumentalizuotais diskursais.

Tarptautinio „Transition dialogue“ tinklo (kuriam priklauso ir „Atviros Lietuvos fondas“)  inicijuotu projektu „Pereinamojo laikotarpio dialogas. Demokratinis pokyčių valdymas“ siekiama atidžiau pažvelgti į dvi sritis, kurios labiausiai prisideda prie žinių ir supratimo apie šią netolimą praeitį formavimo, t.y. viešąjį diskursą ir mokymą apie pereinamąjį laikotarpį mokykloje. Siekiant pažadinti jaunų žmonių smalsumą ir norą geriau pažinti pereinamąjį laikotarpį, gruodžio 21 d. nuotoliniu būdu buvo surengtas protų mušis su visuomenininku, TV ir radijo laidų vedėju, istorijos mokytoju, Vilniaus politikos analizės instituto medijų programos vadovu Donatu Pusliu.

Žaidime dalyvavo 15 vyresnių klasių moksleivių komandų iš visos Lietuvos – Vilniaus ir Vilniaus r., Kauno, Klaipėdos r., Panevėžio, Ukmergės, Pasvalio, Šalčininkų, Anykščių, Telšių, Mažeikių, Raseinių, Tytuvėnų (Kelmės r.).

„Atviros Lietuvos fondo“ komanda, kviesdama jaunus žmones gilinti žinias apie pereinamąjį laikotarpį, pasitelkusi istorikus Donatą Puslį, Lauryną Kudijanovą ir Vaidotą Steponavičių, parengė interaktyvų testą apie paskutinįjį XX a. dešimtmetį KĄ ŽINAI APIE PEREINAMĄJĮ LAIKOTARPĮ?