Kviečiame į seminarą „Naujosios Europos Komisijos politika: koks pilietinės visuomenės vaidmuo?“

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2019 lapkričio, 20

DATA Lapkričio 27 d. 16.30 val. 

Atviros Lietuvos Fondas, Didžioji g. 5

Renginys anglų kalba (vertimo nebus)


DALYVIAI

Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas (Lietuva)

Sven Lenaerts, Europos pokalbių festivalio „Jubel“ generalinis sekretorius (Belgija)Kandidatuodama į Europos Komisijos

Registracija į renginį: https://forms.gle/w9FNxbzrePvHTkGb7

Prezidento postą p. Ursula von der Leyen brėžė Europos, kuri siekia daugiau („Europe that strives for more“), viziją. P. Ursula tikisi sustiprinti ryšius tarp žmonių, šalių ir institucijų ir kviečia iš naujo atrasti vienybę bei turėti vidinės stiprybės siekiams įgyvendinti. Savo prezidentavimo laikotarpiui tuometinė kandidatė į EK Prezidentus pasiūlė darbotvarkę, kurioje yra 6 prioritetai: Europos Žaliasis susitarimas; ekonomika žmonėms; Europos prisitaikymas prie skaimeninio amžiaus; europietiško gyvenimo būdo apsauga; stipresnė Europa pasaulyje ir naujas postūmis Europos demokratijoje.

Ursula von der Leyen tikisi siekti Naujo postūmio Europos demokratijoje daugiau galios suteikdama piliečiams: „noriu, kad europiečiai kurtų ES ateitį. Jiems turėtų atitekti aktyvaus lyderio vaidmuo formuojant prioritetus“. Tai svarbus ženklas ir kartu įpareigojimas pilietinei visuomenei.

Seminare detaliau aptarsime naujosios EK prioritetus, ypač – kas numatyta pilietinei visuomenei. Diskutuosime: kokios realios galimybės NVO sektoriui dalyvauti svarstant europinius klausimus, priimant sprendimus? Ar mes pakankamai išnaudojame esamas galimybes dalyvauti? Ko trūksta, kad galėtume dalyvauti efektyviau? Sužinosime apie konkrečias NVO ir piliečių patirtis ir išmoktas pamokas svarstant europinius klausimus.

***
Seminaras yra dalis Atviros Lietuvos fondo (Lietuva), Europos pokalbių festivalio „Jubel“ (Belgija), Atviros visuomenės fondas – DOTS (Latvija), Atviros Estijos fondas (Estija) vykdomo projekto „Europos sprendimų laboratorija“.