Kvietimas į tarptautinį susitikimą “Girdėti kitą” Krasnagrūdoje

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2021 rugsėjo, 3

Atviros Lietuvos fondas (Aktyvių piliečių fondo Lietuvoje operatorius) ir Stepono Batoro fondas (Aktyvių piliečių fondo Lenkijoje operatorius) bei Paribio menų, kultūros ir tautų centras vadovaujamas Paribio fondo Krasnagrūdoje    kviečia į tarptautinį trijų dienų seminarą „Girdėti kitą“ apie tarpkultūrinį dialogą.

2021 m. spalio 2-6 dienomis Krasnagrūdoje vyks susitikimas Lietuvos ir Lenkijos pilietinės visuomenės organizacijoms užsiimančioms etninių / tautinių mažumų / imigrantų / ieškančiųjų prieglobsčio / pabėgėlių integracija / įgalinimu ir tarpkultūriniu dialogu. Ypatingai kviečiamos  regionų, kaimo vietovių organizacijos, ir tos, kurios savo veiklą skiria baltarusiams ir visiems dabartiniams prieglobsčio prašytojams.

Seminaro tikslai:

  • Atnaujinti idėjas ir vertybes, kurios yra už kasdienio sunkaus etninių / tautinių mažumų / imigrantų / ieškančiųjų prieglobsčio / pabėgėlių socialinės integracijos darbo;
  • Apžvelgti dabartinius socialinius – politinius pilietinės visuomenės ir tarpkultūrinio dialogo iššūkius Lietuvoje ir Lenkijoje susiskaldymo ir etnocentristinių autoritarinių tendencijų laikais;
  • Generuoti idėjas dėl galimų trumpalaikių ir ilgalaikių sprendimų ir iniciatyvų, kurių galėtų imtis abipusiai baltarusių, lietuvių ir lenkų praktikai, kuriantys tarpkultūrines jungtis.
  • Padėti stiprinti pilietinės visuomenės organizacijų gebėjimus, vykdant Aktyvių piliečių fondo Lietuvoje ir Lenkijoje projektus.

Seminaro veiklų formos: diskusijos, įkvepiančios paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, esančios gamtos ir uždegančio Lietuvos – Lenkijos pasienio socio-kultūrinio paveldo kontekste, naudojant „Paribio fondo“ išteklius ir žinias. Detalia seminaro programa bus pasidalinta su prisiregistravusiais dalyviais.

Vietų skaičius: Iš viso 30 vietų dalyviams iš Lietuvos ir Lenkijos. Iš vienos organizacijos gali dalyvauti 2 asmenys.

Svarbu: renginio vieta yra pritaikyta žmonių su negalia poreikiams.

Seminaro kalba: lietuvių ir lenkų, su vertimu.

Kaštai: Dalyvių kelionės, apgyvendinimo, maitinimo ir COVID-19 testų (esant poreikiui) išlaidas dengia seminaro rengėjai.

Registracijos terminas iki 2021 m. rugsėjo 12 d. Atrinkti dalyviai bus paskelbti rugsėjo 17 d.

Registracijos forma Lietuvos pilietinės visuomenės organizacijoms:

https://forms.gle/h7QWdBRdFMVX15F7A

Registracijos forma Lenkijos pilietinės visuomenės organizacijoms:

https://forms.gle/NHxZgPDsmtScbBkd9

Seminaras yra bendra Lietuvos ir Lenkijos Aktyvių piliečių fondo operatorių iniciatyva kaip jų Regioninių pilietinės visuomenės iniciatyvų plano dalis, finansuojamas EEE finansinių mechanizmų.

Jei turite klausimų, kreipkitės į seminaro rengėjus:

Lietuvoje: Sandra Adomavičiūtė: Sandra.Adomaviciute@olf.lt

Lenkijoje: Anna Fedas: afedas@batory.org.pl