Rudens mokykla jauniems Europos istorijos tyrėjams

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2020 spalio, 7

Wojnowic pilyje Spalio 4-8 dienomis startavo rudens mokykla jauniems tyrėjams, besidomintiems Europos istorija ir jos poveikiu dabarčiai. Temos: nuo istorijos politikos iki išsilaisvinimo judėjimų XX a. ir transformacijų Rytų ir Centrinėje Europoje. Ypatingas dėmesys skiriamas 1989 – didžiųjų transformacijų ir pokyčių metams, pakeitusiems Europos žemėlapį ir gyvenimą. Šiandien tai ypač aktualus klausimams atsižvelgiant į kylančias anti-demokratines ir anti-europines politines jėgas regione, o 1989 įvykiai tapo susidūrimo tašku tarp skirtingų politinių vizijų.

Keturių dienų programa apima tiek seminarus, tiek Oxfordo stiliaus diskusijas, bei vizitus į įvairias istorines vietas, sietinas su Solidarumo judėjimu Krokuvoje.

Mokyklą organizuoja Atviros Lietuvos partneris Lenkijoje Jan Nowak-Jeziorański (College of Eastern Europe /New Eastern Europe), pagal projektą “Rethinking the Democratic Future: Lessons from the 20th Century”. Projekto tikslas – permąstyti demokratinių revoliucijų palikimą dabarties politinio aktyvumo ir pilietinio nepaklusnumo formų kontekste, išnaudojant 30 metų sukaktį, kaip kvietimą diskusijai apie demokratiją, laisvę, pilietinį aktyvumą ir Europos ateitį. Projektas finansuojamas iš Europos Komisijos „Europe for Citizens” programos.

Rudens mokyklos programa