Ukreate Hub švęs pirmąjį gimtadienį | vasario 8 d.

Kategorijos: NaujienosPaskelbta: 2024 vasario 2

Vasario 8 dieną „Ukreate Hub” švęs pirmąjį gimtadienį. Renginyje dalyvaus iniciatyvos globėja LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė, Ukrainos ambasadorius Petro Beshta, Ukrainos kultūros atašė Olena Kuzmenchuk, pilietinės visuomenės aktyvistė Olga Aivazovska. Taip pat kviečiami kitų šalių ambasadoriai, kultūros, meno ir verslo atstovai, pilietiniai aktyvistai. Į renginį šiuo metu užsiregistravo daugiau nei 200 dalyvių. 

Renginio metu vyks tylusis aukcionas, kurio pelnas bus skiriamas nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms Zaporižios regione, taip pat ir ukrainiečiams Lietuvoje. Dalis aukciono daiktų atkeliavo iš organizacijos „Blue Yellow”, taip pat bus parduodami ukrainiečių menininkų kurti paveikslai, fotografijos.

Renginyje savo asmenine augimo patirtimi, iššūkiais gyvenant Lietuvoje dalinsis ir trys ukrainietės moterys, aktyviai įsitraukusios į bendruomenės iniciatyvas – Svitlana, Halyna ir Olga.

„Ukreate Hub” – tai ukrainiečių bendruomenė, įgyvendinanti kultūros, mokslo ir verslo projektus, suteikianti Lietuvoje įsikūrusiems ukrainiečiams įrankius, žinias ir motyvaciją nepriklausomos Ukrainos atstatymui. Ši erdvė buvo atidaryta prieš metus Atviros Lietuvos fondo iniciatyva. Šiuo metu UkreateHub vienija per 250 narių ir vykdo tris pilietinės visuomenės stiprinimui skirtas programas.

Pati renginio idėja yra paremta dangaus motyvais –  būtent dangus reiškia laisvę ir keliones. Kiekvienas iš mūsų turi sparnus, kurie mus palaiko, apsaugo ar leidžia skirsti – būtent šie sparnai kiekvieno mūsų gyvenimą paverčia unikaliu, išskirtiniu. Tačiau sužeidus sparnus pakilti tampa sudėtinga, tad reikalinga bendruomenės pagalba.