Dulų asociacija: dabar lengviau priimti iššūkius, komunikuoti, valdyti organizaciją

Kategorijos: Nuomonės ir pozicijosPaskelbta: 2024 vasario 2

Lietuvos Dulų asociacijos narės Evelina Antanaitienė ir Edita Vyšniauskė nuo laprkičio stiprina gebėjimus ilgalaikiuose mokymuose „NVO akademija. Socialinių lyderių programa“. Dulos Lietuvoje  teikia gimdyvėms moralinį ir fizinį palaikymą nėštumo, gimdymo metu ir pogimdyviniu laikotarpiu, buria dulas bei siekia užtikrinti kokybiškos, moksliniais įrodymais pagrįstos praktikos įgyvendinimą sveikatos priežiūros srityje. NVO Akademijos pirmajai laidai jau įpusėjus mokslus, kviečiame susipažinti su Evelinos ir Editos įžvalgomis apie patirtis, žinias bei NVO akademijoje išmoktas pamokas.

– Ar galėtumėte pasidalinti dviem svarbiausiais dalykais, kuriuos išmokote per šį laiką NVO akademijoje?

Evelina: Kaip sunku išsirinkti tik du dalykus, juk nuveikta tiek daug! Pasiruošus organizacijos strategiją tapo žymiai aiškiau, kuria kryptimi judėti atliekant užduotis moduliuose. Pasidalinsiu esminėmis įžvalgomis, kurias iš jų išsinešu. Projektinio mąstymo modulis buvo smagus galvosūkis, išmokęs, kad projektas nėra paraiška, o jį rengiant logika būtina. Finansinis raštingumas – organizacijos žvilgsnis visus metus į priekį pinigine verte, o į tai galima žvelgti ir kūrybiškai. Lėšų pritraukimas, tai pažinimas įrankių, kaip kreiptis kviečiant prisidėti prie organizacijos veiklos, kaip pasitelkti komunikaciją. O atlikus konversiją – gaunama aiški kuriama vertė.

Edita: Man du svarbiausi dalykai gauti iš NVO akademijos – asociacijos strateginis planas, kuris suteikia aiškumo bei skatina tikslų siekti tikslingai ir kritinis mąstymas, kuris padeda siekti tikslų visada atsižvelgiant į asociacijos vertybes, pasveriant argumentuotą informaciją ir pritaikant naujoves.

– O kaip išmoktas pamokas pavyksta taikyti organizacijos gyvenime?

Evelina: Akademijoje gryninantis mūsų asociacijos identitetą bei kryptis, pastebėjome, kad tapo lengviau priimti naujus iššūkius, aiškiau komunikuoti, valdyti pačią organizaciją. Dabar turime įrankius apie kuriuos daug ko nežinojome, nors jautėme, kad tu žinių labai trūko.

Edita: Taip pat taikydamos du esminius principus – strategiją ir kritinį matymą – jau teikėme du projektus. Siekiame suteikti asociacijai daugiau matomumo, o jos narėms daugiau galimybių!

– Ar pastebite, kad NVO Akademija keičia organizacijos gyvenimą?

Edita:  Iki dalyvavimo NVO akademijoje asociacija neteikdavo projektinių paraiškų, tad šioje srityje drąsiau darome pokytį…

Evelina: Tikrai keičia! Jaučiame Dulų asociacijos narių aktyvesnį įsitraukimą, pradedame dėti tvirtus žingsnius į priekį organizacijos augimo link. Labai gera turėti aiškumą bei pagrindą nuo ko atsispirti.

Kartu auginkime ir stiprinkime Lietuvos nevyriausybinį sektorių bei kurkime reikalingą pokytį! Kviečiame prisidėti prie  „NVO akademijos. Socialinių lyderių programos“ tęstinumo parama.