Satyrinės diskusijos regionuose Europos vidury

Kategorijos: ProjektaiPaskelbta: 2021 birželio, 10

Filosofo, žurnalisto, politikos komentatoriaus, socialinių tinklų veikėjo, atvirai reiškiančio poziciją žmogaus teisių klausimais, Pauliaus Gritėno ir teisininko Andriaus Zimaičio satyriniai pokalbiai su įvairiais visuomenės veikėjais: Vilniaus politikos analizės instituto medijų programos vadovu Donatu Pusliu, televizijos žurnalistu, laidų vedėju bei prodiuseriu, filmų garsintoju, rašytoju Ryčiu Zemkausku, aktoriais Giedriumi Savicku bei Mantu Stonkumi. Šie pokalbiai kviečia žmones kitu kampu pažvelgti į save ir kitus, aplinką, kurioje gyvename. Satyros prizmė suteikia plačias galimybes humoro forma reflektuoti esamą politinę ir visuomenėje tvyrančias psichologines, sociologines ir humanistines nuotaikas. Trečią sezoną gyvuojantis moderatorių Pauliaus ir Andriaus duetas provokuoja žymius žmones linksmai ir saviironiškai diskusijai apie Europos įtaką Lietuvai ir Lietuvos įtaką Europai.

Birželio 15 dieną I dalis: 17:30-18:30val., 2 dalis: 19:30-20:30val. Satyrinė diskusija “Šimtą! Šimtą!” intelektualiai linksmas, saviironiškas žvilgsnis į Lietuvos atkūrimo 100-metį. Požiūrio kampas į esminius istorijos įvykius ir asmenybes apnuogins kolektyvinius kompleksus bei bandys nuspėti ateitį. Šmaikštus ir lengvai provokuojantis praėjusių metų “Kultūros nakties” moderatorių duetas žurnalistas Paulius Gritėnas bei teisininkas Andrius Zimaitis diskusijos dalyvius Vilniaus universiteto profesorių istoriką Alfredą Bumblauską bei kalbininkę, sociolingvistę Loretą Vaicekauskienę kvies nestandartiškai ir interaktyviai pažvelgti į svarbiausius pastarojo šimtmečio Lietuvos istorijos įvykius, kultūros, sporto, pramonės ir kitų pagrindinių sričių pasiekimus, mūsų mentalitetą ir jo kaitą.

Anšlagas! 

Atviros Lietuvos fondo skaičiavimu, birželio 16-ąją į abu „Kultūros nakties” renginius ALF kieme susirinko apie 300 žmonių.

Penktadienio vakarą, kai Vilniuje temo Kultūros naktis, ALF kiemas pritvinko gyvasties.

Pirma jis prisipildė organizatorių bruzdesio, o vėliau – dalyvių bei žiūrovų juoko.

Juoktasi ne šiaip sau: toks buvo sumanymas.

18 ir 20 val. vienas paskui kitą įvyko du renginiai: Lietuvoje reto žanro – stilizuotos satyros – diskusijos apie hipotetinę Lietuvą be Europos Sąjungos.

Rimtai pajuokauti susirinko solidūs ekspertai ir intelektualaus humoro mėgėjai: Paulius Gritėnas, Arnoldas Pranckevičius, Ingrida Šimonytė ir Andrius Zimaitis.

Lietuvoje dar nedažna tokia sueiga, kur žingeidi, skirtingų patirčių, bet vienodai šviesaus proto auditorija, o taip pat ir Seimo narė (buvusi finansų ministrė), ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, ir politikos apžvalgininkas ne šiaip kapstosi erudicijos gilybėse, bet ir nežabotai reiškia emocinį intelektą.

Tad juolab džiugu, kad drąsi ALF idėja pasiūlyti Lietuvos publikai stilizuotos satyros (arba rimtų juokų) sulaukė susidomėjimo.

Organizatoriai kukliai skaičiavo, kad prastesnio oro atvejui pastatytos dvi palapinės – scena ir žiūrovų „parteris” – vieno renginio metu sutalpins iki 70, tad abiejuose renginiuose apsilankys iki 140 žmonių.

Tačiau vietoje realistinės prognozės išsipildė slapta puoselėtos viltys: oras buvo geras, ir žiūrovų prisirinko gerokai daugiau.

ALF kieme buvo užpildytas ne tik „parteris”, bet ir „stovimos vietos” (visi pasieniai iki pat Didžiosios g. 5 vartų), ir „pristatomos kėdės” (kiemo suolai), ir  „balkonai” (ypač patogu buvo renginį stebėti pro aplinkinių biurų langus).

Iš viso sulaukta apie 300 svečių.

Štai kiek žmonių atsiliepė į „Kultūros nakties” šūkį ir į ALF atvažiavo, dviračiais atmynė, pėsčiom atpėdino naktį šviesos ieškoti!..

ALF apie renginį iš anksto pranešė savo Facebook paskyroje ir svetainėje Olf.lt, gatvės plakatuose ir informacinėse skrajutėse (kuriuos ne šiaip vasaros vėjai, bet ALF savanoriai išnešiojo).

Verta pasidžiaugti bendradarbiavimu su „Kultūros nakties” organizatoriais ir vieni kitiems padėkoti.

ALF taria šiltą AČIŪ susirinkusiai draugijai ir nekantriai laukia panašių – nuoširdžių, vienijančių ir įkvepiančių – susitikimų artimiausioje ateityje.

ALF renginių programa ir rugpjūtį bus turininga, – tai sužinosite sekdami anonsus ir naujienas.

Su ALF vasarok aktyviai ¯\_(ツ)_/¯